close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
آذرنتورک - 18


آذرنتورک

http://azarahar.rozblog.com/
آذرباکس آذرباکس درگاه بانک
اینـتر وب اینـتر وب
تبلیغات
تبلیغ در فان تبلیغ در فان
مبارزه با ذهن بدبینم-بخش اول

یانور

مبارزه با ذهن بدبینم-1

باسلام خدمت شما خوش فکر و خوش بین عزیز که وبلاگ بنده را انتخاب نموده اید. امیدوارم با تحقیقات و تجربیاتی که بیش از چندین کتاب و چندین ماه و سال زمان برده را بصورت چند مرحله ایی در اختیارتان بگذارم تا با خواندن آنها و باعمل نمودن به آنها بصورت تمرینی جهت رفع این خصوصیت اخلاقی پیشقدم باشم و خیلی هم خوشحال خواهم شد تا بتوانم خدمتی کرده باشم.   

ساختار مغز انسان طوری طراحی شده است که به یکسری مسایل واکنش نشان داده و به مرور زمان و با گذشت چندین سال همین ذهن ناخودآگاه شخصیت فرد شامل می شود و خوب و بد گرا بودن آدم ها را به معرض ظهور میگذارد.سرمنشا بدبینی به چندین عامل بستگی دارد و از جمله ی آنها شرایط محیطی است. شرایط محیطی از کودکی نقش میبندد شخصیت حال و آینده ی هرکس را تعیین می نماید و پدر و مادر اولین کسانی هستند که جنبه های باوری و باروری ذهن را تقویت می کنند و احساسات مثبت و منفی را در ذهن کودک می پرورانند و این حس همان حس بودن در عرصه ی هستی است.کودک با آن بزرگ می شود و شخصیتش تداعی می یابد. دومین کسانیکه تاثیرگذار هستند وابستگان نزدیک به کودکان می باشند و دیگر عواملی که دست به دست هم داده و از یک آدم  شخصیت های متفاوتی را می سازد.

خوب یا بد زیاد یا کم و خیلی یاهای دیگر و همگی آنها اگر ریشه در بدبینی داشته باشد آینده ی همان کودک معصوم را رقم میزند و او را آدم بدبین نسبت به اطرافیان و حتی جامعه به بار میاورد و به عواقب چون ذهن بدبین دچار میگردد. 

 اینجا میخوام  به موضوع اصلی مبارزه با ذهن بدبینم  که به همه چیز و همه کس بدبین است بپردازم چرا که منم درگیر آن بودم و برایم خوش آیند نبود و همچون شیی جدا ناپذیر سالیان سال بامن زندگی  کرد و مرا تا حد منزوی کشاند ولی با کمک اول خدا و دوم خودم و سوم مطالعاتی در این رابطه و تحقیق و دقت به آدم هایی که عکس خصوصیات خودم را در آنان میدیدم و میدیدم که چقدر خسته کننده است که به همه چیز و همه کس نه بگی و بی مورد به بحث و جدل بایستی اینم اضافه کنم که مهمترین بخش در حل این مشکل خسته شدن از شرایطی که درآن هستید . دوری از این نوع عادت در یکروز حل نخواهد شد و باید بهش ارزش بدیم و برایش وقت بگذاریم و ازش نفرت نداشته باشید چرا که بدتر گرفتارش خواهید شد و تمرین هایی را که من تجربه کرده ام را در اختیارتان  میذارم تا شما عزیزان هم تمرین نمایید و شاهد نتایج بهتری شوید.

البته یادتان باشد شاید تا بحال اثرات منفی ذهن بدبین را ارزیابی نکرده اید و بگید که چه فرقی دارد که بدبین باشیم یا نباشیم ولی اینطور نیست و کاملا در اشتباهید منفی بافی آدمی را تا سرحد انزوا پیش می برد. دیگران را رنجور خاطر می سازد و دیگر مواردی که باعث دوری آدم از اجتماع گردیده و حتی افسردگی های مزمن را نیز به همراه خواهد داشت.پس بهتر است که برای رفع این موضل به دنبال راه حل باشیم و در این دنیایی که زندگی میکنیم چرا با افکار بد شیرینی آنرا به تلخی بکشانیم؟ چرا در این چند صباح عمرمان از نعمت های وصف ناپذیری که خدای رحمان به ما آدم ها داده با خلوص نیت و به دور از بدی ها و بدبینی ها به کاممان تلخ کنیم.

پس همسو و هم جهت با مثبت نگریهایمان پیش میرویم و آینده مان را با دستان خودمان بسازیم.

چگونه بفهمیم که دچار ذهن بدبین شده ایم؟

دوست عزیز توجه داشته باشید در اولین مرحله و در خلوت خودتان به وجدان خود قول بدید که با خودتان رو راست باشید چرا که لازمه ی این بحث حسن صداقت است!!! از قدیم گفته اند یکی اینکه آدم دروغگو باشه – دیگر اینکه آدم دروغگو باشه و دروغهاشو خودشم باور بکنه این دیگه خیلی سخته!!! پس باید دروغگویی به خودتان را در وحله ی اول کنار بذارید ایرادات خود را یکبار و برای آخرین بار بخاطر بیارید و با آنها خداحافظی کنید.

دوست عزیز حالا که با خودتان عهد بستید که به خودتان دروغ نگید در طول هفته ایی که گذشته حداقل 10 مورد که باعث شده در ذهنتان از آن موضوع یا شخص یا چیزی و کسی بدتان بیاید را تا فردا یادداشت کنید و اگربیشتر از 5 مورد بود دوباره به این وبلاگ مراجعه کنید تا ادامه مطالب را تمرین نمایید....                            موفق باشید


دانلود / ادامه مطلب
صفحات سایت (18)
azarahar.rozblog.com Alexa/PageRank azarahar.rozblog.com CY/PageRank azarahar.rozblog.com Real PR azarahar.rozblog.com value azarahar.rozblog.com Trust
http://rozup.ir/view/1784734/DargahBank_SiteAuth_40723767.html